ZIELARZ FITOTERAPEUTA W WARSZAWIE - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY  18-20.09.2020 - 17.10.2021 - 320 GODZIN !!!
KOCHAM ZIOŁA - PISMO PASJONATÓW ZIÓŁ
NOWA SERIA WYDAWNICZA OD ZIELARZY DLA ZIELARZY
WWW.kochamziola.pl

Kursy zielarskie dla hobbystów

Ziołowa receptura w praktyce


Dawno, dawno temu… wiedza zielarska była pilnie strzeżonym sekretem. Adepci tej nauki przekazywali kolejnym pokoleniom swoje doświadczenia, wzbogacając je o własne spostrzeżenia. Zielarze byli otaczani powszechnym szacunkiem i uznaniem… Od tamtej pory minęło wiele czasu, niemniej rola osób posiadających sekret mądrego korzystania z darów natury, nie zmieniła się. W obecnych czasach coraz więcej osób szuka naturalnych sposobów leczenia dolegliwości, zapobiegania i profilaktyki opartej na roślinach.

Aby odpowiedzieć na potrzebę, która powstała w skutek szerokiego zapotrzebowania na praktyczną wiedzę zielarską, stworzyliśmy kursy zielarskie dla hobbystów. Ich formuła jest w całości skoncentrowana na farmakognozji i towaroznawstwie zielarskim. Dogłębne poznanie roślin leczniczych i spożywczych jest gwarantem udanego ich stosowania. W ramach kursu omawiane są także metody tzw starej receptury, sugerowane przepisy i metody wykorzystania ziół w różnych terapiach. Ponadto, znajdą tu Państwo informacje o miodach, homeopatii, suplementach diety oraz o przyprawach i roślinach egzotycznych stosowanych w codziennym życiu i leczeniu. Nasz kurs to również okazja by dowiedzieć się, jak samodzielnie na własny użytek przygotować napar, herbatkę ziołową, maść, krem, okład z ziół czy pyszną, leczniczą nalewkę.

Kurs zielarski dla hobbystów zorganizowany jest w formie weekendowych wykładów i zajęć w terenie. Terminy i koszt zajęć są ustalane na bieżąco, stąd osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt drogą mailową lub telefoniczną (dane w zakładce KONTAKT).

Zielarstwo jest pasją, która może stać się także metodą na życie. Osoby, które po ukończeniu kursów hobbystycznych będą chciały ukoronować je uzyskaniem uprawnień zawodowych, mogą skorzystać z dodatkowego bloku uzupełniającego wiedzę zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, a następnie podejść do egzaminu, potwierdzającego nabycie adekwatnych kwalifikacji.

Natura jest największą skarbnicą zdrowia – tylko od naszej wiedzy zależy, czy skorzystamy z dobrodziejstwa ziół, będących na wyciągnięcie ręki.