MAJÓWKA Z ZIOŁAMI W WARSZAWIE
25-26 MAJA 2019
CENTRUM PRASKIE KONESER
PL. KONESERA 3
WARSZAWA
ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 13.09.2019 - 27.09.2020 - 290 GODZIN !!!


INSTYTUT ZIELARSTWA POLSKIEGO I TERAPII NATURALNYCH

LOGRYS OŚRODEK PROMOWANIA FARMACJI jest częścią Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. W 2014 roku doszło do połączenia kilku podmiotów działających w środowisku zielarskim, dzięki czemu mamy możliwość poszerzenia zakresu działań oraz dotarcia do coraz liczniejszej grupy pasjonatów zielarstwa. W ramach Instytutu Zielarstwa Polskiego funkcjonują także: Akademia Zielarza - zajęcia i warsztaty dla hobbystów oraz Grupa Zielarska Herbaria - łącząca sklepy zielarskie. Naszą specjalnością są ZAWODOWE KURSY ZIELARSKIE: ZIELARZ - FITOTERAPEUTA ORAZ KURS ZIELARSKO-MEDYCZNY Z ZAKRESU TOWAROZNAWSTWA ZIELARSKIEGO, dające obowiązkowe uprawnienia zawodowe zgodnie z wymogami prawa.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ZIELARSKICH, ORGANIZOWANYCH PRZEZ  INSTYTUT ZIELARSTWA POLSKIEGO I TERAPII NATURALNYCH – GRUPA HERBARIA,
W 2019 ROKU:


1. MAJÓWKA Z ZIOŁAMI W WARSZAWIE - 25-26 MAJA 2019, CENTRUM PRASKIE KONESER,
PL. KONESERA 8, WARSZAWA:

ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEGO TWORZENIA WYDARZENIA ZIELARSKIEGO
Z pierwszymi promieniami wiosny zapraszamy do zaplanowania z nami wyjątkowego wydarzenia zielarskiego jakim jest MAJÓWKA Z ZIOŁAMI W WARSZAWIE!

Dlaczego warto wziąć w niej udział?

- Na Majówce z Ziołami rośliny lecznicze czekają na Was. To idealny moment by je spróbować, dotknąć, powąchać, posmakować. Wiosna jest najlepszym okresem dla fitoterapii, zioła pełne są różnorodnych woni, smaków i energii. A nasze wydarzenie łączy wiedzę z praktyką! Zdobyte informacje będą służyć Waszemu zdrowiu, wspierać samopoczucie i witalność!

- Majówka z Ziołami jest adresowana zarówno do zawodowych zielarzy, jak i hobbystów, zwolenników fitoterapii oraz ziół w codziennym życiu. Z nami dowiecie się jak bezpiecznie stosować zioła, dlaczego warto włączyć je do wspomagania wielu terapii, skąd się biorą lecznicze właściwości ziół i pod jaką postacią najlepiej je używać. Ponadto, zaprosimy Was do wspólnego tworzenia wielu produktów naturalnych, zgodnie z przepisami ze starych poradników pachnących miętą i lawendą.

Nasze wydarzenie odpowie na wiele pytań, m.in.:
Jak zrobić herbaty ziołowe, octy, oleje, nalewki? Jak wyposażyć domową apteczkę w produkty zielarskie? Jak samodzielnie zrobić maści, proszki i mieszanki przyprawowe? Kiedy i przy jakich dolegliwościach sięgać po ziołową pomoc? Jaki jest przepis na naturalne mydło ziołowe? Poruszymy też wiele innych zielarskich spraw :) Dowiecie się też, jakie mogą być konsekwencje łączenia ziół z lekami i na co koniecznie trzeba uważać.  A wszystko pod okiem doświadczonych praktyków fitoterapii i ziołolecznictwa.

- Wydarzenie będzie oparte na sprawdzonej formule łączącej wykłady, warsztaty oraz część targową. W części targowej planowana jest sprzedaż zarówno do profesjonalistów, jak i do klienta indywidualnego.
Ponadto, do dyspozycji uczestników będą konsultacje zielarskie i porady fitoterapeutyczne
u zaproszonych przez nas wybitnych specjalistów fitoterapii (obecnie współpracuje z nami wielu profesorów z uznanych instytucji i ośrodków zielarskich).
Dodatkowo, na zewnętrznej części dziedzińca będzie jarmark eko owoców i warzyw oraz targi produktów naturalnych i ziół.

- Po raz pierwszy wydarzenia będą prowadzone zarówno w 700 metrowej hali konferencyjnej „Butelkownia” (tuż obok Muzeum Wódki), jak również na zewnątrz – na dziedzińcu Centrum, mającym 4 tys metrów powierzchni. Możliwość zajęć na świeżym powietrzu pozwoli na zorganizowanie warsztatów zielarskich dla dzieci z sadzenia i kompozycji ziołowych, warsztatów kulinarnych z zastosowania ziół w kuchni i diecie oraz warsztatów kosmetycznych, bazujących na naturalnych składnikach ziołowych.

- Ze względu na wyjątkowy termin – 25-26 maja 2019 – wiele warsztatów jest adresowanych także do dzieci oraz kobiet w ciąży. To zajęcia praktyczne bazujące na pracy z ziołami oraz produktami naturalnymi – w kosmetyce, gastronomii i pielęgnacji.

- Kluczowym elementem jest miejsce Majówki z Ziołami - Warszawa jest miastem o olbrzymim potencjale, zarówno pod kątem liczby wystawców i prelegentów, ale również pod względem dostępu do najnowszych osiągnięć nauki.
Szczególnie ważne jest położenie Centrum Praskie Koneser – w środku dzielnicy mieszkaniowej, otoczone osiedlami, z łatwym dojazdem metrem, autobusem i tramwajem z każdej części Warszawy.

- a najważniejszym powodem jest to, że dotychczas w WARSZAWIE NIE BYŁO JESZCZE TAKIEGO SPOTKANIA Z ZIOŁAMI – a zapotrzebowanie na tę wiedzę i produkty jest ogromne! Potwierdza to także zainteresowanie mediów naszym wydarzeniem oraz ich deklaracje obecności na Majówce z Ziołami.

ZAPRASZAMY DO STWORZENIA PIERWSZEJ ZIOŁOWEJ WYSPY NA MAPIE STOLICY!

Zespół
Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych

KOSZT UCZESTNICTWA:
zajęcia i targi na świeżym powietrzu/dziedziniec - BEZPŁATNE!
bilet targowy hala - 10 zł

cały dzień wykładowy wraz z wejściem na targi - 50 zł
każdy warsztat (do wyboru) - 30 zł

PROGRAM MAJÓWKI BĘDZIE DOSTĘPNY OD 8 KWIETNIA 2019

ZAPISY:
tel: 729 15 15 00 lub 666 828 880
mail: zielarskamajowka@poczta.fm

2. ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KURS ZAWODOWY, KOD ZAWODU 323012 - 290 GODZIN, WARSZAWA
  Kurs dający obowiązkowe uprawnienia do wykonywania zawodu ZIELARZ FITOTERAPEUTA, kod zawodu 323012, na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014, Dz. U. 2014, poz. 1145, w sprawie kwalifikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.

W ramach programu realizowane są zagadnienia uprawniające także do prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2009, Dz.U. 2009, nr 21 poz 118, w sprawie kwalifikacji osób wydających produkty lecznicze w placówkach obrotu pozaaptecznego czyli sklepach zielarsko-medycznych.
EDYCJA 2019/2020 - jesień:
- WARSZAWA - 13.09.2019 - 27.09.2020


3. KURS ZIELARSKO-MEDYCZNY Z ZAKRESU TOWAROZNAWSTWA ZIELARSKIEGO
  Kurs dający obowiązkowe uprawnienia zawodowe do prowadzenia sklepów zielarsko-medycznych oraz wydawania produktów leczniczych w placówkach obrotu pozaaptecznego. Podczas kursu uczestnicy otrzymują wykaz produktów niezbędnych do pierwszego zatowarowania sklepu zielarskiego – warto przygotować swoją ofertę, która znajdzie odzwierciedlenie w zamówieniach z nowych zielarni. Działając już na tym poziomie, wyprzedzacie konkurencję!
EDYCJA LETNIA :
- W ŁODZI – 06-20.05.2019, zajęcia codziennie przez dwa tygodnie, egzamin składany przed komisją egzaminacyjną w dniu 20 maja 2019.
- W WARSZAWIE – 21.09 - 14.12.2019, zajęcia co dwa tygodnie w weekendy, egzamin składany przed komisją egzaminacyjną w dniu 14 grudnia 2019.

4. MAJÓWKA Z ZIOŁAMI - 25-26.05.2019, WARSZAWA, CENTRUM PRASKIE KONESERA –
otwarta impreza dla zielarzy zawodowych i hobbystycznych, łączące zajęcia praktyczne, warsztaty i wykłady - także dla sympatyków ziół i fitoterapii.
W planie cykl wykładów fitoterapeutycznych, omówienie właściwości leczniczych roślin, analiza przypadków z uwzględnieniem ziołolecznictwa, doradztwo i konsultacje zielarskie. A do tego zajęcia z robienia nalewek i mieszanek ziołowych – przyprawowych i herbacianych, nauka kompozycji świeżych ziół, warsztaty kosmetyczne i gastronomiczne!
Możliwość zakupu produktów bezpośrednio od producentów!
Zjazd o charakterze integracyjnym, połączony z nauką o ziołach i ich zastosowaniu w kuchni, apteczce i kosmetyce. Warsztaty zielarskie dla dzieci! Wiele zajęć praktycznych w cudownym otoczeniu świeżych roślin leczniczych - przyjdź, spróbuj, powąchaj - zaproś zioła do swojego życia!

5. ŚWIĘTO ZIELARZY - PLENEROWA IMPREZA ZIELARSKA W OGRODZIE BOTANICZNYM W ŁODZI, 15-16 CZERWIEC 2019:
Jak każdego roku, w okolicach Nocy Świętojańskiej, Ogród Botaniczny w Łodzi organizuje wyjątkową imprezę plenerową z uczestnictwem Zakonu Bonifratrów z Łodzi. Poza wyjątkowymi wykładami wielu specjalistów fitoterapii, będzie prowadzone doradztwo zielarskie i sprzedaż produktów Bonifratrów.

6. JAK ZIOŁA STAJĄ SIĘ LEKAMI – 29-30.06.2019 ZAKŁADY ZIELARSKIE KAWON – wyjazd łączący wykłady dotyczące uprawy, i przetwórstwa ziół ze zwiedzaniem zakładów produkcyjnych jednego z wiodących producentów ziół,  rejestrowanych jako leki. Wyjątkowe wydarzenie dla każdego praktyka fitoterapii.Jedyna szansa poznania od podszewki zasad wytwarzania leków roślinnych!

7. IV PRAKTYCZNE WARSZTATY ZIELARSKIE W ZIOŁOWYM ZAKĄTKU, KORYCINY DARY NATURY – 19-27.07.2019:
Kolejna edycja warsztatów uczących praktycznej strony zielarstwa. Pobyt z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Zajęcia codziennie. Wykłady połączone z całym szeregiem zajęć w terenie, oznaczania ziół, zbioru i rozpoznawania gatunków leczniczych, a także ich przetwarzania i przygotowania mieszanek ziołowych, herbacianych, przyprawowych oraz nalewek leczniczych. Ponadto, warsztaty ceramiczne, mydlarskie i zajęcia z medycyny leśnej. A do tego KURS DLA ZBIERACZY ZIÓŁ, prowadzony przez pracowników firmy Dary Natury. Hasłem tej edycji jest : ZIOŁA NA TALERZU, W APTECZCE I KOSMETYCE! Gotujemy, pieczemy, robimy nalewki! Wykładowcy to praktycy zielarstwa, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, zdobytym zarówno na uczelniach medycznych, jak również u dr H. Różańskiego.

8. JESIENNY ZJAZD ZIELARSKI Z WYPRAWĄ NA GRZYBY  09.2019:

Cykliczne wydarzenie zielarskie rozpoczynające aktywny sezon sprzedażowy, adresowane głównie dla osób zajmujących się zawodowo zielarstwem, właścicieli i personelu sklepów zielarskich oraz osób posiadających wykształcenie kierunkowe. To spotkanie stanowi połączenie targów zielarskich, wykładów i prezentacji produktowych. Dodatkowo zaplanowana jest wycieczka po okolicznych lasach oraz zbieranie grzybów pod przewodnictwem znanego mykologa dr Kazimierza Kopczyńskiego.

9. III FORUM ZIELARSKIE W ŁODZI -  7-8. 12.2019:

Spotkanie wszystkich miłośników ziół – zarówno ze środowisk naukowych, producentów i dystrybutorów oraz osób stosujących rośliny lecznicze i zioła w życiu codziennym. Konferencja naukowa z szeregiem warsztatów i wykładów dla każdego zainteresowanego fitoterapią. Godne polecenia wykłady wybitnych specjalistów ziołolecznictwa z całej Polski. Spotkanie dla pasjonatów ziół, zdrowego żywienia i kosmetyków naturalnych.


POZA PRZEDSTAWIONYMI STAŁYMI WYDARZENIAMI, KTÓRE JUŻ OD WIELU LAT SĄ ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ INSTYTUT ZIELARSTWA, W OFERCIE SĄ TAKŻE WARSZTATY TERENOWE SEZONOWE, PROWADZONE W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH POLSKI W OKRESIE OD MAJA DO KOŃCA WRZEŚNIA 2019. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW I INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA WWW.INSTYTUTZIELARSTWA.PL ORAZ NA NASZYCH STRONACH PROFILOWYCH NA FACEBOOK.

PROWADZIMY TAKŻE STUDIA PODYPLOMOWE O KIERUNKU ZIELARSTWO I FITOTERAPIA NA AHE W ŁODZI.

ZAPRASZAMY!Więcej informacji u naszych informatorów:
konsultanci: tel: 729 15 15 00 lub 666 828 880
lub pod mail: biuro@grupaherbaria.pl

INSTYTUT ZIELARSTWA POLSKIEGO I TERAPII NATURALNYCH - zajmujemy się szeregiem działań na rzecz krzewienia wiedzy zielarskiej - zarówno dla osób zawodowo zajmujących się ziołolecznictwem, jak również dla pasjonatów ziół, naturalnych kosmetyków i zdrowego  żywienia. Prowadzimy kursy z towaroznawstwa zielarskiego, szkolenia i targi zielarskie oraz tworzymy jedyną w Polsce Grupę Zielarską Herbaria.

Najwyższa jakość naszych usług pozwala na podejmowanie współpracy z wieloma sklepami medyczno-zielarskimi, aptekami oraz firmami zialrskimi i farmaceutycznymi. Nasze działania uzyskują aprobatę podmiotów na rynku farmaceutycznym dzięki stałej współpracy z  Akademią Medyczną, Ogrodem Botanicznym, Izbą Aptekarską, Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym oraz Ministerstwem Zdrowia. Ściśle współpracowaliśmy z Polską Izbą Zielarsko-Medyczną, z którą wspólnie prowadziliśmy szkolenia i targi zielarskie dla już istniejących sklepów zielarsko-medycznych i zielarni.

Zakres naszych działań to przede wszystkim:
kurs zawodowy Zielarz - Fitoterapeuta
kursy medyczno-zielarskie z zakresu towaroznawstwa zielarskiego;
szkolenia z zakresu doradztwa farmaceutycznego;
wprowadzanie towarów  i usług na rynek farmaceutyczny i zielarski
przygotowanie artykułow, opisów i informacji o ziołach dla producentów i dystrybutorów                       
szkolenia i spotkania informacyjne dla lekarzy, farmaceutów, zielarzy
doradztwo marketingowe oraz reklama i public relations